O stronie

Moja strona ma na celu przekazywanie wiedzy z dziedzin pokrewnych robotyce, takich jak elektronika, mechanika i informatyka. Mam nadzieje, że strona pomoże nowicjuszom w robotyce zacząć budować własne roboty, oraz je rozbudowywać. Pomysł powstania takiej strony pojawił się już kilka lat temu, mnie więcej w roku 2006. Stronę można było oglądać w różnych formach i pod różnymi adresami, jednak pod tym adresem dopiero została na stałe.

Dobrze by było napisać coś o autorze, strony czyli o mnie. Ukończyłem już technikum elektroniczne, ale większość wiedzy z dziedziny elektroniki i programowania zgłębiam samodzielnie. Po szkole był okres studiów fizyki technicznej na Politechnice Krakowskiej, jednak chwilowo są one zawieszone. Można powiedzieć, że poznawanie różnych zagadnień wypełnia większość mojego czasu. Poznaje coś nawet jak mi się to nie przyda, robię to z czystej ciekawości. Nie które zagadnienia sprawdzam w praktyce i część z nich prezentuje na mojej stronie bądź na forach internetowych.

Pisaniem stron internetowych zajmuje się już ok kilku ładnych lat, ale teraz odeszło to hobby na drugi plan i zostało wyparte przez robotykę i programowanie.

Pasję do elektroniki i robotyki odziedziczyłem po tacie, który jest elektronikiem z wykształcenia. Od dziecka lubię technikę, zawsze budowałem jakieś konstrukcje mechaniczne z różnego rodzaju klocków, później zacząłem dokładać silniki i przerabiać zabawki, aż powstał mój pierwszy prosty robot. W tej chwili zajmuje się programowanie różnego typu mikrokontrolerów (avr, 8051, PIC i STM32) oraz pisaniem programów na PC pod Linux.